Wyzwania w rekrutacji: czy dotyczą Ciebie?

by Biznes PL0 comments

Rosnąca konkurencja, malejące bezrobocie i emigracja specjalistów sprawiają, że rekrutacja staje się coraz trudniejszym procesem a korzystanie z usług profesjonalnego HR’a jest niemal koniecznością. Wyzwania jakie stoją przed rekruterami to m.in.:

“Pokolenie Z” wchodzi na rynek pracy

Pokolenie określane mianem internetowego, dla którego nowe technologie to główne narzędzia pracy. Rekruterzy muszą otworzyć się na nowe sposoby pozyskiwania kandydatów oraz prowadzenia rekrutacji np. takie jak: grywalizacja. Znalezienie odpowiednie kandydata będzie wymagało dużej elastyczności.

Kandydat idealny

Często rekruter prowadząc wiele procesów naraz musi szybko podejmować decyzje o zatrudnieniu. Zawiązanie umowy z niewłaściwym kandydatem i późniejsza rotacja generują koszty. Aby uniknąć tego zagrożenia i ułatwić swoją pracę działy HR wprowadzają testy i kwestionariusze online gdzie mogą postawić wyższe wymagania i bardzo szybko zweryfikować dopasowanie potencjalnego kandydata do naszego profilu.

Rekrutacja w mediach społecznościowych

Praca rekrutera już nie może ograniczać się do umieszczenia ogłoszenia. Obecnie pracowników należy pozyskiwać aktywnie docierając do nich za pomocą różnych mediów. Media społecznościowe dają nam możliwość budowania relacji z potencjalnym kandydatem, poprawiają wizerunek i rozpoznawalność firmy oraz zmniejszają dystans. Ważne jest aby działania były systematyczne i długoterminowe co niestety oznacza również czasochłonne.

Aneta Sznicer

Aneta Sznicer

Founder of Mood & Read, HR specialist, copywriter, marketer, and soon to be psychologist. I help people achieve their goals by teaching social skills. Personally, I love playing the piano, dancing and singing. Anything to do with music helps me to find myself in reality. If you listen carefully, you will be able to hear your emotions. If you are able to hear them, you will know yourself even better and stronger. Thank you for visiting my website. It is a pleasure to get to know you.

Contact us – we are here for you.

We offer copywriting services and business psychology training. Let’s talk 🙂

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *