Porozmawiajmy o płci męskiej… jacy są faceci i jak kategoryzują kobiety?

by Psychologia PL0 comments

“Fajna laska” – powiedział Kamil

“Bardzo fajna”– potwierdził Marcin

“Nie znacie jej przecież”– dodała Karolina

“I co z tego?” – równocześnie wypowiedział Kamil z Marcinem

 

Mężczyźni są wzrokowcami i chyba nikt nie ma ku temu stwierdzeniu wątpliwości.

W zupełności nieznana kobieta jest przez nich oceniana względem wyglądu i w większości przypadków także kwalifikowana przez to, a co to dokładnie oznacza?

Nie jest istotne czy dziewczyna jest mądra, czy głupia, czy płytka, czy szanująca się. Oczywiście nie mówię tutaj o względach potencjalnej kandydatki na dziewczynę bo w tym przypadku oczywiście jest to bardzo istotne.

Nie wiem kto czyta ten artykuł.

Być może część z was to mężczyźni.

Być może część z was to kobiety, zakładam, że większa część.

 

Chciałabym wpierw zwrócić się do osobników męskich, aby zastanowili się nad tym co czytają w danej chwili i wewnętrznie ocenili czy moja teoria jest prawdziwa. Podkreślam, że nie jest ona przypadkowym stwierdzeniem, tylko analizą rozmów z różnymi mężczyznami, jednymi starszymi, jednymi młodszymi, z różnych środowisk.

Mężczyźni klasyfikują kobiety wedle podziału na dwie części:

-potencjalne partnerki

– fajne laski

Pierwsza z dwóch grup jest oceniana początkowo względem wyglądu, ale nie jest to najważniejsze.

Tutaj liczy się charakter, osobowość, inteligencja, poczucie humoru i inne indywidualne cechy, które są ważne dla poszczególnego faceta.

Chodzi o odpowiednią osobę w odpowiednim miejscu, o dopasowanie się do siebie zarówno względem psychiki jak i fizyczności, która schodzi na drugoplanową kwestię.

Potencjalna partnerko, powinnaś zrozumieć, że twój partner zawsze, ale to zawsze będzie zwracał uwagę na inne kobiety.

Zawsze będą mu się one podobały i nie ważne co byś robiła, nie zmienisz tego ponieważ taka jego natura, wzrokowca. Pamiętaj, że to ty zostałaś zakwalifikowana jako potencjalna partnerka i to ciebie darzy on uczuciem, a każda inna ładna koleżanka napotkana po drodze, jest obiektem westchnień ale na innym poziomie, na tym drugim czyli…

“fajnej laski”

A ty kolego?

Właśnie ty, zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jak czuje się twoja partnerka kiedy wpatrujesz się w inną, bądź według ciebie niewidocznie rzucasz okiem na nią? Musisz pamiętać, że kobiety mają lepszy kąt widzenia i widzą po prostu więcej, widzą przysłowiowo wszystko. Nawet twój niewinny wzrok rzucony na inną w jej obecności jest dostrzeżony, ale być może zignorowany.

Przypomnij sobie dlaczego wybrałeś właśnie “tą” dziewczynę do tworzenia wspólnie związku i zacznij patrzeć na nią.

Kobiety potrzebują tego, potrzebują waszego namiętnego spojrzenia. Spojrzenia pożądania.

Teraz druga grupa czyli fajne laski.

Czego tak naprawdę mężczyźni od nich chcą i dlaczego nie zagłębiają się w ich wnętrze?

Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta: po prostu tego nie potrzebują.

W tej sytuacji istotna jest sama fizyczność, a dokładniej i ostentacyjnie mówiąc dupa i cycki. Tutaj chodzi o atrakcyjne ciało połączone z ogólnym seksapilem.

A co z charakterem, powiedzą kobiety?

Co jeśli ta dziewczyna okaże się głupia i bezwartościowa?

To teraz wytłumaczę wam, kobietom, te ważne dla was kwestię, a więc… to nie istotne. Zrozumcie to. Tak jak wcześniej podkreślałam, mężczyźni są wzrokowcami i traktując kobietę wedle drugiej kategorii nic więcej się nie liczy.

Usłyszałam kiedyś pewne słowa, które zostały wypowiedziane przez mężczyznę i dzięki nim dostałam natchnienia do napisania tego artykułu.

Brzmiały one tak:

“ Kobietą się wybacza dużo łatwiej. Wiesz, te spojrzenie, uśmiech, zakręcenie biodrem. To wystarczy aby facet zmiękł. Wygląd jest istotny ponieważ z ładną dziewczyną po prostu chce się rozmawiać.

Nie chodzi tutaj o inteligencję ani mądrość życiową, tylko o seksualność i popęd. Oczywiście nie mówię o związku czy też małżeństwie, bo w takiej sytuacji są to już kluczowe sprawy.

Ja odnoszę się do zwykłego i niewinnego flirtu, kiedy mężczyzna nie myśli jeszcze przyszłościowo, a zwyczajnie kieruje nim atrakcyjność płci przeciwnej. Nie zrozumiesz tego bo sama jesteś kobietą.”

Ku mojemu zdziwieniu zrozumiałam to bardzo dobrze.

Aneta Sznicer

Aneta Sznicer

Founder of Mood & Read, HR specialist, copywriter, marketer, and soon to be psychologist. I help people achieve their goals by teaching social skills. Personally, I love playing the piano, dancing and singing. Anything to do with music helps me to find myself in reality. If you listen carefully, you will be able to hear your emotions. If you are able to hear them, you will know yourself even better and stronger. Thank you for visiting my website. It is a pleasure to get to know you.

Contact us – we are here for you.

We offer copywriting services and business psychology training. Let’s talk 🙂

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *