Poczucie bezpieczeństwa w sprzedaży: co zrobić, aby klienci zaufali Twojej marce?

by Biznes PL0 comments

Poczucie bezpieczeństwa w sprzedaży: co zrobić aby klienci zaufali Twojej marce?/ dlaczego dla Twoich klientów to kluczowa sprawa?

Na samym początku warto wspomnieć, że poczucie bezpieczeństwa dla każdego człowieka jest czym innym, a jego waga przybiera wraz ze wzrostem ceny w transakcji. Jeśli Twoje usługi są drogie, to poczucie bezpieczeństwa będzie kluczową kwestią, która wpłynie na podjęcie decyzji, czy skorzystać z Twoich usług.

Poznaj 4 elementów, które sprawią, że Twoja marka będzie godna zaufania:

Nowoczesny design

Wygląd strony to podstawa. Strona internetowa w sprzedaży online jest odpowiednikiem przedstawiciela handlowego. Nowoczesna, uporządkowana, intuicyjna i zrozumiała pod względem wizualnym strona zachęci Twoich klientów do przeglądania Twoich treści znacznie dłużej niż przy przestarzałej oprawie, która nie zachęca do scrollowania.

Blog

Większości wydaje się, że głównym zamysłem bloga na stronach internetowych jest zwiększenie zasięgów w wynikach wyszukiwani. Nic bardziej mylnego. Blog to przede wszystkim dzielenie się i zdobywanie nowej wiedzy, jak i budowanie wizerunku. Jeśli nasi odbiorcy znajdą godne zainteresowania artykuły i zauważą, że nasze wpisy mają wartość – zdobędziemy to, na czym nam najbardziej zależy: zaufanie.

Spójność

Spójność przekazu to oznaka profesjonalizmu. Jest ona bardzo ważnym elementem ze względu na duże rozproszenie uwagi współczesnego użytkownika Internetu. Jesteśmy przebodźcowani reklamami, część z nich pamiętamy, a część kompletnie zapominamy.

Zwróć uwagę, że są firmy które po jednej grafice bez nazwy są rozpoznawalne.

– żółta literka „m” na czerwonym tle, już wiesz, że to MC Donald

– jabłuszko, od razu myślisz o Apple.

To jest właśnie spójność marki.

Transparentność

Nie chodzi o to, aby odkrywać wszystkie tajniki wpływające na powodzenie twojej marki. Wystarczy, aby Twój każdy odbiorca miał w przystępny sposób przedstawione:

– podstawowe informacje o Twojej firmie

– regulamin i politykę prywatności

– zespół Twojej firmy

Jeśli zadbasz o wszystkie powyższe elementy, możesz mieć pewność, że ludzie będą patrzyli Twoją firmę jako bezpieczną i godną zaufania.

Aneta Sznicer

Aneta Sznicer

Founder of Mood & Read, HR specialist, copywriter, marketer, and soon to be psychologist. I help people achieve their goals by teaching social skills. Personally, I love playing the piano, dancing and singing. Anything to do with music helps me to find myself in reality. If you listen carefully, you will be able to hear your emotions. If you are able to hear them, you will know yourself even better and stronger. Thank you for visiting my website. It is a pleasure to get to know you.

Contact us – we are here for you.

We offer copywriting services and business psychology training. Let’s talk 🙂

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *