Pewien czas temu rozmawiałam z dziewczyną, która powiedziała mi, że chciałaby odnieść sukces w określonym aspekcie. Chwilę później dodała, że wiedzę ma już wystarczającą i nie potrzebuje dodatkowych szkoleń czy też studiów aby działać w tym zakresie. Gdy zapytałam ją, dlaczego zatem jeszcze nie podjęła żadnego kroku, aby osiągać określony wcześniej cel, odpowiedziała mi:

„Brak mi wystarczającej odwagi. Boję się oceny ludzi i wiem, że to jest tylko moja pasja więc nie jestem wystarczająco dobra. Nie chciałabym w tym zakresie pracować bo czułabym za dużą presję”

Chwila.

Widzicie tutaj niezgodność?

Niby osoba ta ma wystarczającą wiedzę, ale nie jest wystarczająco dobra?

Jak może taka korelacja w ogóle egzystować?

A presja?

Widzicie tutaj brak spójności?

Ja widzę i to ogromy.

Po pierwsze musimy mieć świadomość tego, że cokolwiek chcemy zacząć robić na większą skalę, bardziej profesjonalnie, wymaga rozwoju. Nie osiągniemy nic w przeciągu tygodnia, czy też dwóch. Potrzebne są lata, lata pracy, lata skupienia i lata wytrwałości w dążeniu i rozwijaniu się. Po drugie presja, którą możemy odczuwać na samym początku jest nieodłączna częścią samozaparcia i motywacji w działaniu. Jeśli my sami zaczniemy robić kroki do przodu i skupiać się na sobie- presja zacznie być naszą siłą napędową. Im jesteśmy lepsi, tym odczuwanie presji stanie się mniej negatywnie wpływające na nas. Chciałabym podkreślić: Tak jest zawsze!

Teraz ocena innych ludzi.

Lubicie być oceniani?

Lubicie oceniać innych?

A robicie to?

Każdy z nas to robi na każdym kroku, taka ludzka natura, że otaczając się ludźmi, przedmiotami i środowiskiem, oceniamy. Nie musi być to opinia o podłożu krytyki- wszystko zależy od nas i naszego podejścia. Powiem wam tylko jedno, czasami lepiej być ocenianym negatywnie niż nie podlegać żadnej ocenie ponieważ wiąże się to z byciem dla innych neutralnym. Bycie neutralnym natomiast powoduje brak emocji. Nie istotne czy będą to emocje pozytywne czy negatywne. Bardzo ważną częścią naszego życia jest ukazywanie emocji i wywoływanie ich u innych.

Bądźmy wyjątkowi, jedyni i niepowtarzalni. Nie bójmy mówić się to,co myślimy i nie bójmy się oceny. Postępujmy tak, aby wzruszać, rozśmieszać, uspokajać bądź denerwować. Przekazujmy nasze emocje innym ludziom aby mogli odczuwać je razem z nami. Pokażmy innym że żyjemy.

 

Aneta Sznicer

Aneta Sznicer

Founder of Mood & Read, HR specialist, copywriter, marketer, and soon to be psychologist. I help people achieve their goals by teaching social skills. Personally, I love playing the piano, dancing and singing. Anything to do with music helps me to find myself in reality. If you listen carefully, you will be able to hear your emotions. If you are able to hear them, you will know yourself even better and stronger. Thank you for visiting my website. It is a pleasure to get to know you.

Contact us – we are here for you.

We offer copywriting services and business psychology training. Let’s talk 🙂

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *