Jaka jest seksualność kobiet? O responsywności i fazowym pożądaniu…

by Psychologia PL0 comments

 

Drodzy panowie, zapewne często spotykacie się z kobietami, które nie mają ochoty na seks, bądź przynajmniej mniejszą niż wy.

Drogie panie, zapewne często spotykacie się z mężczyznami, którzy ochotę na seks mają praktycznie zawsze, bądź przynajmniej częściej niż wy.

Zastanawiałam się przez długi okres skąd wzięła się ta zależność i o czym ona świadczy. Dlaczego jest tak, że mężczyźni wykazują dużą większą chęć i potrzebę stosunku fizycznego niżeli płeć piękna?

Aby móc wytłumaczyć to zjawisko trzeba przyjrzeć się bliżej strukturze funkcjonowania poszczególnych płci. Tutaj skupimy się na kobietach ponieważ nie chęć uprawiania seksu jest mocniej oddziałującym zjawiskiem w negatywnych znaczeniach tego słowa.

Po pierwsze… Kobiece pożądanie jest fazowe.

A co to dokładnie oznacza?

Kobieta podczas swego życia przeżywa różne momenty, począwszy od tych pozytywnych i szczęśliwych, skończywszy na kryzysach i rozstrojeniach hormonalnych.

Nie ma w tym nic dziwnego ponieważ to my mamy okres. To my rodzimy dzieci. To my przechodzimy moment menopauzy. To my na własne zresztą życzenie faszerujemy się przez lata hormonami antykoncepcyjnymi. To my jesteśmy tymi wrażliwymi istotami. Tak samo jest z seksem i chęcią do niego.

Wszystko zależne jest od tego w jakim okresie życia jesteśmy. Kobieta może być w innym etapie pożądania mając dziecko przedszkolne, a nastoletnie. To czy czuje komfort i swobodę wpływa na jej pożądanie.

Skupienie także ma wpływ na jej fazowość popędu.

Trzeba natomiast, a właściwie warto podkreślić, że owe rozważania nie tyczą się każdej kobiety.

A jeżeli chodzi o mężczyzn?

Sytuacja wygląda inaczej. Mężczyzna, wystarczy, że jest stymulowany wzrokowo bądź dotykowo. Podczas tego nastąpi jego pobudzenie emocjonalne i dojdzie do erekcji.

Responsywność, a spontaniczność czyli… Jak ma się do płci?

Aby dokładnie móc zilustrować to zjawisko pozwolę sobie przedstawić przykłady:

RESPONSYWNOŚĆ KOBIET

“Oglądacie razem film. Twój facet zaczyna ci delikatnie dotykać nogi bez konkretnych zamiarów. Nagle przestaje i mocno cię przytula, skupiając się równocześnie na owym filmie. Czujesz, że zaczynasz mieć ochotę na seks pomimo iż nie myślałaś o tym i nie skupiałaś się nad tym.”

SPONTANICZNOŚĆ MĘŻCZYZN

“Myślę sobie w głowie, że mam ochotę na seks”

Zastanów się: Czy taka tendencja sprawdza się także u mnie?

Pamiętajcie, że seks jest najlepszą i najbardziej potrzebną rzeczą na świecie. Przypomnijcie sobie czasy kiedy obydwoje uprawialiście go i jak wtedy wyglądała wasza relacja. Seks jest elementem spajającym ludzi i nikomu nie szkodzi, a wręcz przeciwnie.

Wiecie, że brak satysfakcji seksualnej jest powodem rozłamu związku?

Nie pozwólmy, aby nasze relacje wygasły i stały się takie, jakich nigdy nie chcieliście mieć

 

Aneta Sznicer

Aneta Sznicer

Founder of Mood & Read, HR specialist, copywriter, marketer, and soon to be psychologist. I help people achieve their goals by teaching social skills. Personally, I love playing the piano, dancing and singing. Anything to do with music helps me to find myself in reality. If you listen carefully, you will be able to hear your emotions. If you are able to hear them, you will know yourself even better and stronger. Thank you for visiting my website. It is a pleasure to get to know you.

Contact us – we are here for you.

We offer copywriting services and business psychology training. Let’s talk 🙂

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *