Fundament udanego związku

by Psychologia PL0 comments

Wiem, że dużo jest ludzi, których denerwuje nieodbieranie telefonów przez swoich partnerów. Tak, to brak szacunku i takie tam inne.

A co dopiero kiedy nasz partner poszedłby na imprezę bądź spotkanie towarzyskie nie mówiąc nam o tym. To by była prawdziwa katastrofa. Nie mówię, że wszyscy tacy jesteśmy, ale patrząc na relacje w związkach otaczających mnie, często takie zjawisko dostrzegam.

Każdy z nas jest, tak jak w innym artykule podkreśliłam, indywidualistą. Mamy swoje własne wartości i morały.

Mamy własne rodziny, mamy własne hobby i zainteresowanie. Fajnie, jeśli druga osoba ma podobne, ale o tym innym razem.

Mamy także potrzebę przebywania z innymi ludźmi, nie koniecznie razem.

 

#Facet ma potrzebę pójścia z kumplami na męskie wyjście bądź pograć w kilka turniejów fify.

#Kobieta natomiast spotkać się z koleżankami bądź iść na babskie wyjście.

A ty do czego jesteś wtedy swojemu partnerowi potrzebny?

Zastanówcie się jak było, kiedy nie byliście w związku i nie musieliście spowiadać się drugiej osobie z wszystkiego co robicie. Może czuliście się wolniej? Może czuliście mniejszy natłok?

Dlaczego zatem nie połączyć tego dawnego luzu z byciem w związku? Kiedyś będąc singlem potrafiłeś zarządzać swoim własnym czasem. Nie uważasz, że mógłbyś robić to w dalszym ciągu poprzez umawianie się z partnerem na wspólne spędzanie czasu, nawet mieszkając razem?

Załóżmy jest piątek, nie mieliście nic w planach więc twój partner stwierdził, że idzie na imprezę. Ty masz do niego pretensje, bo sam nie znalazłeś sobie zajęcia. Tylko, że to nie jego problem bo wasze wspólne plany nie były zaplanowane.

 

A co jeśli obydwoje mielibyście osobne plany na wieczór?

Nie dotyczy to tylko wyjść. Można poczytać książkę, pooglądać seriale, porozmawiać z przyjacielem. Zrobić coś dla własnego siebie i planować takie rzeczy. Planowanie pomaga zarówno w systematyczności, jak i intensywności dnia. Możemy go dużo efektywniej wykorzystać więc polecam stosowanie tego zabiegu.

Wracając do partnerów:

Wybieramy właśnie tą określoną osobę do związku, do tworzenia relacji. Osobę, której nie wybiera się na chwile i z założenia definicji związku, dąży się z nią do wspólnego połączenia się i tworzenia całości. Chcąc taka całość zbudować i emanować w stronę coraz lepszego poznania siebie, nie powinniśmy się wzajemnie ograniczać.

Poznajmy swojego partnera od początku bez ograniczeń, wtedy na starcie będziemy wiedzieć o tym człowieku całkiem sporo, a z czasem coraz więcej. Poznamy dzięki temu jego prawdziwe myślenie, spostrzeżenia i poglądy, a on nasze. Pozbędziemy się nieprzyjemnych sytuacji i części kłótni.

Zaczniemy wtedy być wolnymi ludźmi z niezbędną przestrzenią do życia, tworząc przy tym najlepsze partnerstwo jakie tylko może być. Wyzwolone od dużej części negatywnych emocji, które są wywoływane brakiem rozmowy, ustalania wspólnych planów i w głównej mierze podejścia do związku.

Potraktujmy naszych partnerów poważnie i pamiętajmy o tym, że relacja z tą osobą powinna być dla nas najważniejsze ponieważ prowadzi do wspólnej codzienności.

Bądźmy otwarci na naszych partnerów. Stwórzmy wspólny team. Rozmawiajmy, pokazujmy sobie bliskość i więź, ale bądźmy przy tym…

WOLNYMI LUDŹMI

Jeśli czytasz ten artykuł, a znasz osoby borykające się z takim problemem, skieruj je tutaj. Może zmieni to chociaż trochę, ich nastawienie do wspólnego życia.

Aneta Sznicer

Aneta Sznicer

Founder of Mood & Read, HR specialist, copywriter, marketer, and soon to be psychologist. I help people achieve their goals by teaching social skills. Personally, I love playing the piano, dancing and singing. Anything to do with music helps me to find myself in reality. If you listen carefully, you will be able to hear your emotions. If you are able to hear them, you will know yourself even better and stronger. Thank you for visiting my website. It is a pleasure to get to know you.

Contact us – we are here for you.

We offer copywriting services and business psychology training. Let’s talk 🙂

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *