CZY TO KONIEC NASZEGO ZWIĄZKU? ROZSTAĆ SIĘ, CZY NIE?

by Psychologia PL0 comments

 

“To nie twoja wina, jesteś dla mnie za dobra, a ja nie potrafię tego docenić.”

CHOLERNE KŁAMSTWO.

Każdy rozpad relacji dotyczy obu stron, niezależnie od tego kto zawinił, bądź zdecydował na jej zakończenie. Nigdy wina nie leży po jednej stronie, zrozum to.

Nasze zachowanie wpływa na zachowanie drugiej osoby i na odwrót, a to doprowadza do połączenia bądź rozdzielenia. Wasze randki i spotkania mogą okazać się po czasie w zupełności nie znaczące.

Być może w ogóle do siebie nie pasujecie, a jesteście razem tylko ze względu na sentyment i przyzwyczajenie.

Wiecie ile osób boryka się z tym problemem?

Młodzi ludzie, którzy poznali się w czasach gimnazjum i zakochali w sobie. Tak, dokładnie tak, zauroczyli się sobą mając po 16 lat i nie rozumiejąc własnych potrzeb. Mijały lata, a oni w dalszym ciągu byli razem.

Minęło w końcu 10 lat. Po tym czasie, okazało się jak bardzo są różni.

Jeden z nich ambitny, ciekawski świata i uzdolniony- człowiek z marzeniami, który oczekuje od życia bardzo dużo. Drugi natomiast to człowiek zupełnie inny, nie wiedzący co chce w życiu robić i idący drogami na skróty. Ta różnica zaczęła ich przytłaczać, a w szczególności jednego z nich, ponieważ tylko on ją rozumiał.

 

A co z tym zrobił?

NIC

A dlaczego?

“MINĘŁO ZBYT DUŻO CZASU, A TO MOJA PIERWSZA DZIEWCZYNA. NIE MAM ODWAGI Z NIĄ ZERWAĆ. BOJE SIĘ. NIGDY Z NIKIM INNYM NIE BYŁEM, A Z NIĄ SPĘDZIŁEM JUŻ 10 LAT I SZCZERZE MÓWIĄC, NIE WYOBRAŻAM SOBIE ŻYCIA BEZ NIEJ. Z DRUGIEJ STRONY, NIE WYOBRAŻAM SOBIE TAKŻE MOJEJ PRZYSZŁOŚCI Z NIĄ. BARDZO SIĘ RÓŻNIMY.”

Jak wam się wydaje: Czy ten człowiek będzie szczęśliwy ze swoją aktualną partnerką?

Uważasz, że powinni rozstać się, czy walczyć o to, co razem stworzyli do końca?

Dawno temu usłyszałam przepiękne słowa od mojej bliskiej koleżanki i nigdy ich nie zapomnę. Wydaje mi się, że ludzie z czasem zapominają jaka jest idea związku, narzeczeństwa czy też małżeństwa. Czy nie jest najważniejsze aby być kogoś pewnym i aby móc być przy nim wolnym?

“Kiedyś bardzo się bałam, że stracę człowieka, który jest dla mnie ważny i za wszelką cenę, nawet wbrew sobie, próbowałam utrzymać go przy sobie. Teraz wszystko się zmieniło. Poprzedni partnerzy odeszli z mojego życia, a ja stałam się wolna. Wolna w związku. Skupiam się na sobie, decyduje zgodnie z własnym sumieniem, a moje wybory wspiera mój partner. Jestem kochana i kocham. Przestałam odczuwać strach, bo czuje się szczęśliwa sama ze sobą.”

Czy to nie jest najważniejsze w naszych relacjach?

Aneta Sznicer

Aneta Sznicer

Founder of Mood & Read, HR specialist, copywriter, marketer, and soon to be psychologist. I help people achieve their goals by teaching social skills. Personally, I love playing the piano, dancing and singing. Anything to do with music helps me to find myself in reality. If you listen carefully, you will be able to hear your emotions. If you are able to hear them, you will know yourself even better and stronger. Thank you for visiting my website. It is a pleasure to get to know you.

Contact us – we are here for you.

We offer copywriting services and business psychology training. Let’s talk 🙂

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *