Cykl: zbuduj długotrwały związek (WPROWADZENIE)

by Psychologia PL0 comments

Cykl artykułów pt. Związki to podróż po różnych aspektach życia, które wpływają na relację.

Dowiesz się, jakie są podłoża udanych związków, skąd wywodzą się różnice między partnerami i w jaki sposób poprawić relacje. To nie wszystko- artykuły będą wzbogacone o zadania i refleksyjne pytania, na które nie ma dobrych ani złych odpowiedzi. Będziesz mógł zastanowić się zarówno nad sobą, swoim partnerem i systemem jaki razem tworzycie czyli rodziną.

Dla kogo skierowany jest cykl: związki?

Każda osoba, dla której ważna jest relacja partnerska może dużo wynieść z tego cyklu. Zarówno osoby, które borykają się z problemami z partnerem, jak i takie, które tworzą szczęśliwą i zgodną relację mogą zasięgnąć o dodatkową wiedzę w tym zakresie. Cykl związki jest zatem dla każdego, kogo ciekawi psychologia partnerska.

Czego dowiem się z cyklu: związki?

Wiedzy będzie ogrom, bo cykl podzielony będzie na 4 części, nie licząc wprowadzenia.

W pierwszej części porozmawiamy wspólnie o relacjach, co je buduje, na jakiej podstawie wybieramy partnera, na jakie aspekty partnera zwracać uwagę. Przyjrzymy się także nam samym, jacy jesteśmy i jakich osoby potrzebujemy wokół nas.

W drugiej częściej skupimy się czynnikach takich jak więź, przywiązanie i systemy. Dokładnie omówimy style przywiązania, które charakteryzują nas i naszych partnerów. Odkryjemy także skąd one się wzięły, jaka jest w tym wszystkim rola rodziców.

Określimy więzi, które budujemy i postaramy się podsumować całą tą wiedzę tworząc odrębną kategorie czyli systemy. Systemy to bardzo ciekawa część bo skupia się nie na samych nas, ale na tym jak funkcjonujemy wspólnie: ja i mój partner.


Trzecia cześć będzie bardziej praktyczna. Tutaj ty sam będziesz mógł zastanowić się nad swoją relacją poprzez zadania i pytania. Dzięki temu zauważysz tez bardzo ważny czynnik w związkach jakim jest narracja czyli sposób opowiadania i postrzegania rzeczywistości.

Ostatnia cześć będzie podsumowaniem całości. Dowiesz się, jak pracować nad swoim związkiem, jak dokonywać trafnych zmian i jak rozmawiać z parterem. Dodatkowo omówimy także jak pobudzać relacje, która przechodzi kryzys i jak pracować nad ciągłym rozwojem.

Jaki jest cel cyklu: związki?

To proste, a zarazem niesamowicie istotne pytanie. Celem cyklu jest zrozumienie samego siebie i swojej postawy w relacji. Jeśli uda nam się tego dokonać będziemy w stanie lepiej rozumieć także naszego partnera. To natomiast spowoduje zrozumienie całego systemu rodziny, czy tez relacji. Zrozumienie jest najważniejsze bo kiedy wszystko zrozumiesz będziesz wiedział, jak pracować nad swoim związkiem.

Musisz pamiętać, że każda udana relacja to praca i starania. Bez tych czynników nasz związek po czasie może stać się zobojętniały, a do tego nie chcemy doprowadzić. Cykl związki ma na celu poprawę jakości wszystkich związków partnerskich!

Jeśli chciałbyś przeżyć tą podróż w głąb sobie z naszym portalem, zarejestruj się i skorzystaj z darmowego miesiąca próbnego. Będziesz mógł całkowicie za darmo skorzystać z cyklu: związki.

Aneta Sznicer

Aneta Sznicer

Founder of Mood & Read, HR specialist, copywriter, marketer, and soon to be psychologist. I help people achieve their goals by teaching social skills. Personally, I love playing the piano, dancing and singing. Anything to do with music helps me to find myself in reality. If you listen carefully, you will be able to hear your emotions. If you are able to hear them, you will know yourself even better and stronger. Thank you for visiting my website. It is a pleasure to get to know you.

Contact us – we are here for you.

We offer copywriting services and business psychology training. Let’s talk 🙂

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *