Cykl: Dbam o zdrowie (WPROWADZENIE)

by Psychologia PL0 comments

Cykl: dbam o zdrowie to idealna motywacja dla każdego, kto chce odmienić swoje życie.

Zmienić nawyki żywieniowe, wprowadzić w codzienność dawkę ćwiczeń. W skrócie cykl ten ma na celu poprawę jakości twojego życia zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Jeśli interesujesz się psychologią, na pewno masz świadomość, że nasze funkcjonowanie fizyczne mocno odbija się na psychice – zresztą i vice versa. Psychika wpływa na poziom stresu, przyczynia się do zaburzeń odżywiania i wiele innych.

Pierwsza część cyklu będzie dotyczyła sposobu odżywiania się.

Dowiesz się:

-jaki wpływ na Twoje samopoczucie ma to, co jesz?

-w jaki sposób rozdzielać posiłki w ciągu dnia?

-jakie składniki żywieniowe wpływają na poprawę pracy Twojego mózgu?

-jak się odpowiednio nawadniać i jakie są skutki przyjmowania zbyt małej ilości płynów?

Część pierwsza…

będzie skupiała się na naszym organizmie od środka. Wszystkie wartości odżywcze, które przyjmujesz z pokarmów są niezmiernie istotne dla Twojego zdrowego funkcjonowania. Po tej części cyklu będziesz dokładnie wiedział, czego unikać, a co przyjmować, aby czuć się jeszcze lepiej!

Druga część cyklu…

będzie dotyczyła aktywności fizycznej. Dowiesz się, ile sportu potrzebujesz w tygodniu i w jaki sposób jego częstotliwość pływa na Twoje zdrowie. Dostaniesz wykaz najzdrowszych ćwiczeń fizycznych, które bez przeciwwskazań możesz regularnie stosować. Porozmawiamy także o ćwiczeniach medytacyjnych opierających się na kontrolowaniu oddechu. Dowiesz się, w jaki sposób można się szybko zrelaksować i zniwelować stres. Druga część cyklu sprawi, że zdasz sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem w życiu jest aktywność fizyczna. Będziesz też wiedział, w jaki sposób i z jaką częstotliwością ćwiczyć, aby poprawić jakość swojego życia.

Część trzecia…

będzie opierała się na omówieniu wpływu używek na jakość życia. Skupimy się tutaj na alkoholu, papierosach i marihuanie. W tej części zdasz sobie sprawę z tego, jak te wymienione substancje psychoaktywne wpływają na jakość Twojego życia m.in. na jakość snu. Właśnie, bym zapomniała! Będziemy także skupiać się tutaj na jakości Twojego snu. Będziesz pracował nad tym, aby maksymalnie poprawić jakość snu i wyeliminować wszystkie czynniki, które mogą sprawić, że budzisz się niewyspany, bądź noc, nie jest taka jaka powinna być.

Ostatnia część…

będzie podsumowaniem skierowanym na praktykę. Na samym początku będziesz mieć szanse na krótki tekścik, który określi poziom twojego zdrowia. Następnie będziesz tworzyć swój własny plan treningowy, całkowicie spersonalizowany względem ciebie. Dodatkowo uwzględniać będziesz posiłki, a co ważniejsze, wartości odżywcze, które spożywasz. Zwrócimy także uwagę na wpływ snu na poziom satysfakcji i energii. Po tygodniu stosowania nowych nawyków, Twoim zdaniem będziesz ponowne wypełnienie testu zdrowia.

Systematyczność i regularność to kluczowe czynniki, aby osiągnąć zamierzone plany. W Twoim przypadku jest tak samo. Jeśli chcesz być zdrowy i długo żyć, ważne jest aby znaleźć motywację wewnętrzną i utrzymywać ją jak najdłużej. Właśnie w tym aspekcie postaram Ci się pomóc.

Chcąc uzyskać dyplom ukończenia cyklu:

  1. Wejdź w zakładkę „kontakt”
  2. Uzupełnij informację kontaktowe.
  3. W tytule wpisz „Dyplom- Cykl: dbam o zdrowie”
  4. Do tygodnia po wysłanej wiadomości, na maila wyślemy Ci certyfikat ukończenia cyklu! ?

Aneta Sznicer

Aneta Sznicer

Founder of Mood & Read, HR specialist, copywriter, marketer, and soon to be psychologist. I help people achieve their goals by teaching social skills. Personally, I love playing the piano, dancing and singing. Anything to do with music helps me to find myself in reality. If you listen carefully, you will be able to hear your emotions. If you are able to hear them, you will know yourself even better and stronger. Thank you for visiting my website. It is a pleasure to get to know you.

Contact us – we are here for you.

We offer copywriting services and business psychology training. Let’s talk 🙂

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *