5 rzeczy, które musisz zrobić aby stać się bardziej atrakcyjną.

by Psychologia PL0 comments

Wiele osób mówi o tym, że atrakcyjność to w głównej mierze wygląd.

Im lepiej będziesz ubrana, im lepszy makijaż sobie zrobisz i im ładniejszą figurę będziesz miała, tym więcej facetów zacznie zwracać na ciebie uwagę.

Być może znajdziemy w tym stwierdzeniu ziarenko prawdy, ale to wciąż tylko ziarenko.

Atrakcyjność to zupełnie coś innego. To sposób bycia, który zapewni Ci to, czego potrzebujesz bez wyżej wymienionych aspektów.

Poznaj 5 rzeczy, które sprawią, że będziesz dużo lepiej odbierana w towarzystwie męskim, a co najważniejsze, sama poczujesz się w końcu atrakcyjna!

1. UŚMIECH

Nigdy, ale to nigdy nie zapominaj o nim.

To najpiękniejszy i najprostszy sposób aby twoja atrakcyjność wzrosła.

Każdy mężczyzna uwielbia spędzać czas z kobietą, która jest uśmiechnięta i zadowolona ze swojego życia.

Uśmiech na twarzy dodaje nie dość, że pewności siebie, to jeszcze pozytywnych emocji.

2. SUBTELNOŚĆ

Rozmawiałam kiedyś z bardzo przystojnych chłopakiem, który nie miał dziewczyny. Bardzo mnie to zdziwiło, bo prawie każda na ulicy oglądała się za nim. Zastanawiałam się o co tak naprawdę chodzi, aż w końcu zapytałam go, dlaczego w dalszym ciągu jest singlem i czym dla niego jest atrakcyjność u kobiet.

Odpowiedział w bardzo krótki sposób:

“Chciałbym aby była ona subtelna i delikatna.”

Dziewczyny, faceci nie lubią agresywnych i wulgarnych kobiet. Oni szaleją za wdziękiem i delikatnością. Czasami mniej, znaczy więcej.

3. ELEGANCJA

Pokaż, że masz styl i klasę. Nie chodzi mi tutaj o wygląd i ubrania, chociaż mogą one dodać punkty dodatnie do całej reszty.

Chodzi mi głównie o zachowanie i postawę. Przestrzegaj zasad Savoir vivre- to podstawa podstaw. Savoir znaczy wiedzieć, a vivre żyć.

Można zatem przetłumaczyć Savoir vivre jako sztukę życia, która odnosi się do reguł grzecznościowych i umiejętności postępowania w życiu, zarówno w tych cięższych oraz lżejszych sytuacjach.

Oto krótki przykład:

Idziesz na imprezę. Ubierz się adekwatnie do sytuacji, niekoniecznie wyzywająco. Czasami dłuższa spódnica, bądź długa marynarka staną się bardziej pociągające dla płci przeciwnej- będą musieli włączyć w ruch trochę wyobraźni.

Nie przesadzaj z alkoholem, bo pijane kobiety są dla mężczyzn najgorszym widokiem. Ktoś przepuści cię w drzwiach- odwróć się, uśmiechnij i powiedz “dziękuję”.

To takie proste i banalne, a ciągle o tym wszystkim zapominamy.

4. ZAINTERESOWANIA

Wszyscy lubimy ludzi, którzy coś robią w życiu. Mają swoje pasje i zainteresowania. Jeśli jakiś mężczyzna, zapyta się ciebie “co słychać?”, nie odpowiadaj wymijająco bądź w najgorszy sposób jaki można czyli… “a jakoś leci” lub “nic ciekawego”.

To najbardziej odstraszające słowa jakie istnieją, świadczą one o tym, że nic nie robisz, bądź nie jesteś zainteresowana rozmową.

Opowiedz co dzieje się w twoim życiu, nie chodzi tutaj o wywód bo to kolejna rzecz, która odstrasza. Chodzi o wypowiedzenie kilku ciekawych rzeczy, postaraj się zaintrygować rozmówcę.

5. DAJ DOJŚĆ DO GŁOSU!

To kluczowa sprawa u kobiet, dlatego zostawiłam ją na ostatni punkt. Bardzo dużo z nas ma potrzebę mówienia, bardzo często też zdarza się, że zapominamy o tym, że druga osoba też chciałaby coś powiedzieć.

Czasami lepiej jest mówić mniej i dać trochę przestrzeni w tej sferze drugiej osobie, niż nawijać o sobie. Każdy z nas chce coś o sobie powiedzieć, a ty mówiąc za dużo zmęczysz swojego odbiorcę i w pewnym momencie przestanie chcieć z tobą w ogóle rozmawiać.

Postaraj się zapanować nad tym i uwierz mi: Możesz to zrobić.

Aktywne słuchanie sprawi, że mężczyzna poczuje się doceniony, a ty, staniesz się dla niego automatycznie bardziej atrakcyjna.

 

To tylko 5 łatwych rzeczy, które możesz zmienić.

Jeśli wydaje Ci się, że nic one nie wnoszą, to sprawdź to sama.

Uwierz mi, te triki mogą zmienić twoje życie i sprawić, że w końcu poczujesz się pewna siebie i atrakcyjna. A chyba na tym ci zależy?

 

Aneta Sznicer

Aneta Sznicer

Founder of Mood & Read, HR specialist, copywriter, marketer, and soon to be psychologist. I help people achieve their goals by teaching social skills. Personally, I love playing the piano, dancing and singing. Anything to do with music helps me to find myself in reality. If you listen carefully, you will be able to hear your emotions. If you are able to hear them, you will know yourself even better and stronger. Thank you for visiting my website. It is a pleasure to get to know you.

Contact us – we are here for you.

We offer copywriting services and business psychology training. Let’s talk 🙂

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *