3 sposoby na skuteczne motywowanie pracowników

by Biznes PL0 comments


Dzisiejsza siła robocza to złożona sieć osób o różnych motywacjach i potrzebach.

Rynek jest rozdrobniony i dynamiczny, co utrudnia firmom znalezienie odpowiednich ludzi we właściwym czasie. Jeśli uważasz, że motywowanie pracowników do dawania z siebie wszystkiego każdego dnia stanowi wyzwanie, nie jesteś sam. W rzeczywistości jest to jeden z największych problemów, z jakimi boryka się wiele firm przy zatrudnianiu nowych pracowników lub utrzymywaniu zaangażowania obecnych. Nie ma znaczenia, czy masz otwartą przestrzeń biurową, darmowe przekąski, stoły do gier czy inne korzyści, jeśli pracownicy nie są zmotywowani. Aby zwiększyć wydajność i produktywność, musisz motywować swoich pracowników w taki sposób, aby inspirować ich do dawania z siebie wszystkiego na co dzień. Może to być jednak trudne, biorąc pod uwagę, że każdy ma inne potrzeby i preferencje.

Oto trzy sposoby na skuteczne motywowanie pracowników, aby każdego dnia dawali z siebie wszystko:

Spraw, aby środowisko pracy było wygodne i zachęcające

Kiedy próbujesz zmotywować swoich pracowników, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest stworzenie wygodnego i zachęcającego środowiska pracy. Oznacza to zapewnienie pracownikom przestrzeni i narzędzi, których potrzebują, aby dobrze wykonywać swoją pracę. Oznacza to również stworzenie atmosfery, która sprzyja produktywności i nie powoduje stresu ani niepokoju. Jeśli biuro jest zbyt głośne, jasne lub zagracone, pracownicy nie będą mogli się skupić. Jeśli jest zbyt zimno lub gorąco, będą odczuwać dyskomfort. Jeśli jest zbyt tłoczno, nie będą w stanie znaleźć czasu na osobności, którego potrzebują, aby wykonać swoją pracę.

Komfortowe środowisko pracy pomoże Ci zwiększyć retencję pracowników poprzez zmniejszenie rotacji. Zatrzymanie pracowników może mieć znaczący wpływ na wyniki finansowe firmy. Utrzymanie tych samych pracowników na liście płac zmniejszy koszty przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności.

Przekazuj wizję i misję firmy

Twoi pracownicy chcą wiedzieć, na co pracują. Chcą wiedzieć, dlaczego są ważni dla organizacji i co mogą zrobić, aby pomóc firmie odnieść sukces. Możesz to osiągnąć, jasno komunikując wizję i misję firmy.

Możesz to zrobić, dzieląc się raportem rocznym firmy i celami rocznymi lub umieszczając swoje wartości i misję na ścianie biura. Możesz również zaprosić różnych prelegentów, aby podzielili się swoimi doświadczeniami i dali pracownikom lepsze zrozumienie, jak ich praca jest ważna dla celów firmy. Może to być pomocne, jeśli próbujesz rekrutować nowych pracowników lub przekonać obecnych do pozostania.

Oferuj pracownikom możliwości wzrostu i rozwoju

Aby skutecznie motywować pracowników, musisz dać im możliwość wzrostu i rozwoju umiejętności. Kiedy ludzie czują, że ich umiejętności nie są kwestionowane lub nie wzrastają, stają się zdemotywowani do robienia tego, co najlepsze, ponieważ czują się nieważni w firmie. Oferując swoim pracownikom możliwości wzrostu i rozwoju, będziesz w stanie zwiększyć produktywność i zatrzymać najlepszych pracowników.

Strategia ta jest również świetnym sposobem na zmniejszenie rotacji, ponieważ pracownicy będą czuli, że mają cel i są ważni dla organizacji. Musisz jednak być ostrożny z tą strategią. Nie chcesz obiecywać pracownikom rzeczy, których nie możesz zrealizować, bo w przeciwnym razie będziesz ryzykować utratę najlepszych pracowników. Dobrym pomysłem jest rozmowa z pracownikami o tym, co chcą osiągnąć w swojej karierze. Jeśli mają cele, które chcieliby osiągnąć, pomóż im je osiągnąć.

Wniosek

Jest wiele osób, które chcą pracować w domu i jest wiele firm poszukujących pracowników. Dzięki pracy zdalnej możesz zatrudnić ludzi z całego świata, którzy są zmotywowani i chętni do pracy. Możesz znaleźć ludzi, którzy będą pracować za mniejsze pieniądze, którzy mają specjalne doświadczenie lub którzy mają elastyczność czasową. Jeśli chcesz zmotywować swoich pracowników, musisz stworzyć wygodne i zachęcające środowisko pracy, przekazać wizję i misję firmy oraz zaoferować pracownikom możliwości wzrostu i rozwoju.

Aneta Sznicer

Aneta Sznicer

Founder of Mood & Read, HR specialist, copywriter, marketer, and soon to be psychologist. I help people achieve their goals by teaching social skills. Personally, I love playing the piano, dancing and singing. Anything to do with music helps me to find myself in reality. If you listen carefully, you will be able to hear your emotions. If you are able to hear them, you will know yourself even better and stronger. Thank you for visiting my website. It is a pleasure to get to know you.

Contact us – we are here for you.

We offer copywriting services and business psychology training. Let’s talk 🙂

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *